26 °C

Ośrodek jeździecki

Kompleks jeździecki Pałac Pacółtowo to miejsce idealne zarówno dla początkujących, jak i wieloletnich miłośników jazdy konnej. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej infrastruktury.

Piękne mazurskie tereny dla miłośników jazdy konnej

Częścią zespołu pałacowo-parkowego jest kompleks jeździecki z pięknymi stajniami i unikalnym placem treningowym w systemie „Ebbe und Flut”.

Kryta ujeżdżalnia zapewnia możliwość jazdy konnej bez względu na warunki atmosferyczne.

1000 hektarów pagórkowatych łąk i pól umożliwia nieograniczone czasem i przestrzenią wycieczki na końskim grzbiecie.

Tak olbrzymi teren o zróżnicowanym ukształtowaniu zapewnia jeźdźcom unikalne na skalę Polski i Europy warunki do nauki, rozwoju pasji i umiejętności oraz aktywnego odpoczynku.

Przygoda z jazdą konną na Mazurach

Jazda konna w Ośrodku Jeździeckim na Mazurach przy Pałacu Pacółtowo okaże się strzałem w dziesiątkę jeśli pragną Państwo:

 • szlifować swoje umiejętności pod okiem najlepszych, certyfikowanych instruktorów,
 • jeździć konno w jednym z bardziej prestiżowych ośrodków nie tylko w Polsce (certyfikat PZJ klasy II* ),
 • mieć dostęp do świetnie wyposażonego zaplecza technicznego i infrastruktury,
 • korzystać z ponad 1 tys. ha mazurskich terenów, idealnie przystosowanych do jazdy konnej,
 • brać udział w elitarnych zawodach i imprezach sportowych, w tym także tradycyjnej gonitwie Hubertus, odbywającej się w ośrodku jeździeckim Pałacu Pacółtowo od 2014 roku,
 • realizować pasje wśród ludzi o podobnym podejściu do życia.

Poznaj Kompleks Jeździecki Pacółtowo

Szerzenie kultury jeździeckiej

Naszym celem jest szerzenie kultury jeździeckiej oraz związanych z nią wartości. Jazda konna to dla nas nie tylko umiejętności techniczne i kondycja fizyczna, ale również samodyscyplina, praca nad własnymi słabościami, umiejętność rozumienia zwierzęcia oraz odczytywania jego potrzeb i oczekiwań. Naszym zamierzeniem jest propagowanie obcowania ze zwierzętami, rozwoju emocjonalnego oraz odpowiedzialności, jaka płynie z opieki nad tymi niezwykłymi zwierzętami.

Zapraszamy zarówno doświadczonych jeźdźców, jak również debiutantów, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji dosiadać końskiego grzbietu. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak również do udziału w zawodach sportowych. Gwarantujemy wsparcie doświadczonych instruktorów oraz towarzystwo absolutnie wyjątkowych wierzchowców.

Powożenie zaprzęgami

Powożenie zaprzęgami

Jako jedni z nielicznych ośrodków jeździeckich zajmujemy się powożeniem zaprzęgami i dysponujemy profesjonalnym, najwyższej jakości sprzętem.

Przestronne stajnie<br/> i boksy

Przestronne stajnie
i boksy

Chcąc zapewnić wyjątkowe warunki nie tylko jeźdźcom, ale również koniom, przygotowaliśmy dla nich duże, przestronne stajnie i boksy oraz najwyższej jakości, w pełni zbilansowaną paszę.

Świetnie przygotowane zaplecze

Chcąc zapewnić wyjątkowe warunki nie tylko jeźdźcom, ale również koniom, przygotowaliśmy dla nich duże, przestronne stajnie i boksy, krytą halę z podłożem kwarcowym do treningów całorocznych, a także otwarte padoki również z podłożem kwarcowym, krytą karuzlę i kryty lonżownik.

Nasze zwierzęta żywimy jakościową, zbilansowaną paszą pochodzącą z własnych uprawy.

Najlepszy wybór

Najlepsze warunki zarówno do rekreacyjnej, jak również sportowej jazdy konnej w Ośrodku Jeździeckim Pałac Pacółtowo zapewnią Państwu:

 • ogrodzony plac jeździecki  o wymiarach 30m x 60m ze zintegrowanym systemem nawadniającym,
 • czworobok o wymiarach 20m x 60m,
 • parkur kwarcowy z kompletem przeszkód  o wymiarach 40 x 60m,
 • kryta ujeżdżalnia o wymiarach 40 x 20 m,
 • karuzela,
 • dysponujemy dwiema stajniami na 11 i 15 koni
 • kryty lonżownik,
 • przestronne padoki,
 • myjka zewnętrzna i wewnętrzna,
 • przestronna siodlarnia w każdej stajni,
 • pensjonat dla koni spełniający najwyższe standardy,
 • bogate zaplecze sanitarne,
 • klub jeździecki.

Zapraszamy do kontaktu

Jeździecka Przygoda

Jeździecka Przygoda

Kompleks Jeżdziecki Pałacu Pacółtowo pozwala przenieść się w czasie, by na końskim grzbiecie galopować przez bezkresne wzgórza historycznego Grunwaldu. Gdy ogarnie Cię zmęczenie i  senność, z ulgą zatopisz stopy w jednym z okolicznych jezior, sycąc oczy pięknem krajobrazu. Sielankowej, beztroskiej atmosfery dopełnią kwitnące lipy i obezwładniająca woń dzikich owoców.

Czy można chcieć czego więcej? 

Lokalizacja

Lokalizacja

Pałac Pacółtowo to luksusowy obiekt, malowniczo położony u podnóża Wzgórz Dylewskich.

dowiedz się więcej
Strefa SPA

Strefa SPA

Ucieknij od zgiełku codzienności i stresu. Daj się uwieść subtelnym zapachom, atmosferze ukojenia i relaksu Pałacu Pacółtowo.

dowiedz się więcej
newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij