26 °C

Historia

Pacółtowo to niewielka osada na obrzeżach Wzgórz Dylewskich, kilka kilometrów od Pól Grunwaldzkich - miejsca pamiętnej bitwy w 1410 roku. To właśnie tam, wśród tysiąca hektarów zielonych pastwisk i łąk wznosi się ponaddwustuletni, zabytkowy pałac.

Początki XIV wieku

Historia Pacółtowa sięga początków XIV wieku. W 1325 roku nadania ziemskie otrzymali tu Prusowie - Glabune i Kunike.
Na przestrzeni kolejnych stuleci majątek przechodził z rąk do rąk. Kolejnymi właścicielami byli: rodzina von Eppingen, von Petzdorf oraz von Wernsdorf.

Na przełomie XVIII i XIX wieku ówczesny posiadacz - Ahasverus von Brandt powiększył obszar majątku do 600 hektarów i wybudował pałac. Do zakończenia II wojny światowej działalność von Brandta kultywowali członkowie rodziny Volprecht. Po wojnie Państwowe Gospodarstwo Rolne przejęło majątek i pałac.

Miejsce absolutnie wyjątkowe

W 2000 roku obiekt znalazł prywatnego nabywcę i służył jako miejsce hodowli ekskluzywnych ras bydła Charolaise i Limousine. 

W 2000 roku gospodarstwo zostało nabyte przez prywatnego inwestora i służyło jako miejsce hodowli ekskluzywnych ras bydła Charolaise i Limousine.
W 2008 roku gospodarstwo wraz z pałacem zostało zakupione przez obecnego właściciela, który oczarowany okolicą postanowił odrestaurować wszystkie obiekty, uczynić je miejscem absolutnie wyjątkowym, pełnym czaru przeszłości i udostępnić gościom.

Wnętrza pałacu zamieniły się w kameralny, komfortowy, ekskluzywny ośrodek konferencyjno-koncertowy z kompleksem Wellness & Beauty, basenami oraz kompletnie wyposażonym, nowoczesnym ośrodkiem jeździeckim.
Powiększono również obszar gospodarstwa do 1000 hektarów. Cały areał ziem przeznaczono na łąki i pastwiska, które podniosły wartość rekreacyjną miejsca, stanowiąc wymarzone tereny do jazdy konnej, hikingu, biegów narciarskich oraz dalekich wypraw rowerowych.

Nowe idee, cele postawione przed obiektem zostały odzwierciedlone w komforcie, który zapewnia swoim gościom. Luksusowe wnętrza, dogodna lokalizacja oraz najwyższej jakości serwis to gwarancja udanego wypoczynku i pełnej regeneracji - z dala od miejskiego zgiełku.

Najwyższa kultura

Najwyższa kultura

Troska o kultywowanie dziedzictwa kultury znalazła odzwierciedlenie nie tylko w wyszukanym wystroju, pełnym antyków, oryginalnych dzieł sztuki i unikatowych detali, ale również w organizowanych wydarzeniach kulturalnych i wystawach dzieł sztuki.

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Strona i oferty w trakcie aktualizacji, przepraszamy za niedogodności
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij