16 °C
Hubertus 2017 w Pałacu Pacółtowo

Hubertus 2017 w Pałacu Pacółtowo

Hubertus to pradziejowa tradycja, mająca swoje korzenie w XVIII wieku, a także szczególnie ważny dzień dla wszystkich miłośników jeździectwa i natury. W Pałacu Pacółtowo zorganizowana została kolejna edycja tego wydarzenia, która jak zwykle była niezwykle udaną zabawą.

Dla jeźdźców szanujących dziedzictwo, i tradycję to idealna okazja by złożyć hołd za udany sezon, okazać szacunek wspaniałej naturze, być blisko swoich kompanów, a także spędzić emocjonujące chwile w siodle. Organizowane jesienią święto jeźdźców, myśliwych i leśniczych Hubertus to symboliczne zamknięcie sezonu, a wśród licznych zabaw - główną stanowi gonitwa za "lisem". Organizacja Hubertusa stała się już tradycją w Pałacu Pacółtowo.

29 września - 1 października 2017 
w Pałacu Pacółtowo

Zapraszamy wszystkich jeźdźców, wielbicieli koni i zwierząt, miłośników lasów, przyjaciół dzikiej przyrody na obchody Hubertus 2017 w Pałacu Pacółtowo.

„W grzywie wiatr, błądzący między mazurskimi 
pagórkami Wzgórz Dylewskich, a w kopytach siła, 
by dogonić promienie słońca…” 

Hubertus 2017 bieg św. Huberta

Połączymy pokolenia sympatyków jazdy konnej z gonitwą, w czasie której jeźdźców i konie zjednoczy wspólna pasja i pragnienie osiągnięcia celu.

Wezmą Państwo udział w niezwykłym święcie, stając się ważną częścią tradycji oraz poznają Państwo wielu miłośników jeździectwa.

Bliskie obcowanie z pięknem tych majestatycznych zwierząt pozwala poczuć i czerpać ich dobrą energię, moc bijącą z mięśni i niespotykanie czystą empatię tych szlachetnych zwierząt wobec ludzi. 

To czas bezpośredniego kontaktu z piękną, tętniącą sielskim duchem przyrodą. Olśniewający widok na mieniące się czerwienią Wzgórza Dylewskie na długo zapada w pamięci. Tu można poczuć kuszący zapach lasu i porastających pagórki traw. Usłyszeć szumiące zaproszenie przyrody, by korzystać z jej dobrodziejstw. Podziwiać naturalny spektakl wczesnej jesieni.

Sama Gonitwa to już duch sportu, tętent kopyt, kłęby pary z chrap, motywujące okrzyki – tu nie ma miejsca na step. W pogoni za lisem grupa jeźdźców pocwałuje przez garbate tereny mazurskich łąk. Który z nich zwycięży i pochwyci lisią skórę?

Zwycięzca otrzyma ekskluzywną, nagrodę, która pozwoli jeszcze przez długi czas celebrować wspaniałe chwile, niezwykłe emocje, piękny krajobraz i niepowtarzalną atmosferę terenów, otaczających Pałac Pacółtowo. 

Imprezę poprowadzi Paweł Kleszcz – uznany aktor i pełen pasji koniarz. Wydarzenie swoją obecnością uświetnią ponadto znani przedstawiciele filmu, kultury i biznesu.

----

*Dla rodzin, które przyjadą z dziećmi przewidziany jest animator i ciekawe zabawy z koniem. Wspólnie będziemy zaszczepiać w najmłodszych miłość do koni i przyrody oraz sprawimy, by święto Hubertus na stałe zagościło w ich sercach.

**Wydarzenie uświetni wernisaż Marty Wasilewskiej – Frągnowskiej. Wiodącym tematem jej prac jest pejzaż oraz człowiek, zobrazowany poprzez symbolikę. Warsztat charakteryzuje udana próba oswojenia kontrastujących emocji, od fascynacji po tęsknotę.

Agenda wydarzenia

29 września 2017/ piątek – support atrakcji 

15:00 – Powitanie zgromadzonych Gości na hipodromie. Kadryl – układ choreograficzny z podkładem muzycznym w wykonaniu jeźdźców na koniach.
16:00 – Wyjazd w teren na koniach oraz bryczką dla dzieci, młodzieży, sekcji jeździeckiej oraz innych chętnych osób.
16:40 – Zabawa w lisa „szukanego” dla dzieci i dorosłych, podczas której przewidziane są przyjemne upominki.
18:00 – Klimatyczne ognisko z muzyką i pieczoną szynką 

30 września 2017/ sobota – oficjalne obchody „Hubertus”

10:00 – Obfite śniadanie, dodające energii przed bogatym we wrażenia dniem.
12:00 – Pokaz jeździecki na hipodromie trawiastym: kadryl z podkładem muzycznym w wykonaniu młodzieży z sekcji jeździeckiej OJ PP na koniach fryzyjskich.
13:00 – Oficjalne otwarcie Hubertusa 2017 na hipodromie trawiastym: uroczyste powitanie, przejazd konnych wierzchem oraz bryczkami. 
13:15 – Wspomnienie św. Huberta i błogosławieństwo dla jeźdźców.
13:20 – Tradycyjny kieliszek strzemiennego.
13:30 – Meldunek i sygnał myśliwski jako znak do wyjazdu w teren.
14:00 – Przystanek pod lasem z atrakcjami dla Gości: poszukiwanie „lisa” dla dzieci, muzyka, ognisko, zabawy prowadzone przez konferansjera. 
15:00 – Wielka Gonitwa Za Lisem.
15:40 – Uroczyste odznaczenie zwycięzcy i wręczenie nagrody, która jeszcze przed długi czas pozwoli celebrować niezwykłą więź człowieka z koniem w blasku zachodzącego słońca Wzgórz Dylewskich.
16:00 – Biesiada przy ognisku z atrakcjami, a wśród nich m.in. strzelanie z łuku.
16:30 – Pokaz konny/ czworobok w wykonaniu Grupy Kaskaderskiej East Riders Stunt Team – I przejazd.
17:00 – Pokaz sokolnictwa z ptakami drapieżnymi. 
18:00 – Pokaz konny Grupy Kaskaderskiej East Riders Stunt Team – II przejazd.
20:00 – Uroczysty bankiet w eleganckich wnętrzach Pałacu Pacółtowo. Doskonałe menu, ciekawe trunki, podkreślająca niezwykłą atmosferę muzyka to idealne tło dla chwil spędzonych na radosnym podsumowaniu dnia, wspominaniu emocji, porównywaniu wyników. Czas, by przeżyć to jeszcze raz!

1 października 2017/ niedziela – zakończenie
08:00 – 10:00 – Śniadanie dla Gości

Poznaj Ofertę

Odpocznij wśród Wzgórz Dylewskich

Oferta Biznes

Organizujesz wydarzenia i eventy?
newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij