15 °C
Grunwald - rekonstrukcja bitwy z 1410 roku

Grunwald - rekonstrukcja bitwy z 1410 roku

Corocznie w połowie lipca, na historycznych polach pod Grunwaldem odbywa się rekonstrukcja największej bitwy średniowiecza - Bitwy pod Grunwaldem.

Na kilka dni zjeżdżają do nas z całej Europy i świata miłośnicy widowisk historycznych. Rekonstrukcja bitwy odbywa się zaledwie 5 km od Pałacu Pacółtowo.

Niezwykłe widowisko

Na kilka dni zjeżdżają tu z całej Europy i świata miłośnicy widowisk historycznych - tysiące ludzi - widzowie i uczestnicy inscenizacji-rekonstrukcji, którzy przygotowują się do tego wydarzenia cały rok.

Pole bitwy leży w odległości zaledwie 5 km od "Pałacu Pacółtowo". Zapewne stanie się naszą coroczną tradycją goszczenie turystów, przybywających na to niepowtarzalne widowisko.
W tym roku przyjmowaliśmy gości z Polski i Stanów Zjednoczonych.

Jak pięknie przygotowana jest rekonstrukcja można zobaczyć na zdjęciach, które załączamy dzięki uprzejmości wybitnego fotografa z Londynu, księcia Stefana Lubomirskiego, który przybył w tym roku obejrzeć rekonstrukcję bitwy, w której ponad 600 lat temu uczestniczyły chorągwie jego rodu.

Poznaj Ofertę

Odpocznij wśród Wzgórz Dylewskich

Oferta Biznes

Organizujesz wydarzenia i eventy?

Poznaj Pałac Pacółtowo

Wzgórza Dylewskie, to piękny, jeszcze nie odkryty region, gdzie pośród łąk i pól znajduje się Pałac Pacółtowo. To miejsce wyjątkowe zarówno dla aktywnie wypoczywających jak i tych pragnących delektować się ciszą okolicznej przyrody.

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij