16 °C
Wernisaż wystawy oraz koncert Aron Blum & Krzysztof Zawistowski

Wernisaż wystawy oraz koncert Aron Blum & Krzysztof Zawistowski

W swojej twórczości poszukuję przestrzeni, która  wykracza poza płaszczyznę dzieła. Malując obraz albo robiąc zdjęcie daje wyraz tym samym pragnieniom i tęsknotom, które zabierają mnie w podróż do świata skrytego za fasadą codzienności. Tętniące emocjami mentalne przestrzenie zapisuję za pomocą wizualnego kodu. Czasami jest to obraz, skonstruowany z form, barw i kompozycji napięć, będących zaproszeniem do zgłębienia przeczuwalnych światów. Czasami sięgam po fotografię, za pomocą której zatrzymuje czas. Uwięzić go na moment w nieuchwytnej chwili, która zdradza bliską obecność wyalienowanych z teraźniejszości miejsc, pełnych ciszy i przemijania sunącego swoim niezakłamanym tempem. Sztuka jest wyrazem mojej wewnętrznej potrzeby dzielenia się z innymi, doświadczeniami z tych nieoczywistych światów. Uchylania widzowi fragmentów tajemnicy, które  rozpalą jego ciekawość i zachęcą do podróży na drugą stronę obrazu.

 

ZAPRASZAMY PANSTWA NA WERNISAŻ WYSTAWY ZYGMUNTA DROŃSKIEGO ORAZ KONCERT ARON BLUM & KRZYSZTOF ZAWISTOWSKI 26 MAJA 2018 GODZ.18:00

GALERIA SPICHLERZ

ZAPRASZAMY WSTĘP BEZPŁATNY

 

Zygmunt Droński ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Doktorat uzyskał na ASP w Warszawie, a habilitację na macierzystej uczelni. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Jest organizatorem krajowych i międzynarodowych plenerów, warsztatów i podróży artystycznych.

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij