-1 °C
Uroczysta Gonitwa Świętego Huberta

Uroczysta Gonitwa Świętego Huberta

Pałac Pacółtowo po raz pierwszy włączył się w obchody tradycji hubertusowej. Na pięknych terenach Mazur Zachodnich i Wzgórz Dylewskich odbyło się wspaniałe widowisko.

A zaczęło się tym, że w ożywczym chłodzie październikowego poranka malownicza grupa jeźdźców zebrała się na terenie Ośrodka Jeździeckiego.

Cóż to było za wspaniale widowisko

Po krótkim przywitaniu, obowiązkowym strzemiennym i sygnale trąbki udała się na przejażdżkę w teren.

W kłębach pary z końskich chrap i w stukocie kopyt jeźdźcy przemierzyli połacie pacółtowskich łąk i powrócili na skraj pałacowego parku by rozpocząć gonitwę.

Sprytny lis, pomimo wielu zwinnych sztuczek, nie zdołał się wymknąć pogoni i został szybko schwytany. Dodatkowych emocji gonitwie dodawało pełne pasji prowadzenie i komentowanie imprezy przez naszych wspaniałych gości specjalnych.

A po gonitwie – zasłużony posiłek i prawdziwe widowisko czyli pokazy kaskaderskie.
Skoki przez ogień, przejeżdżanie przez ściany, kadryl w wykonaniu stylowych ułanów, kozacy przeczący prawom grawitacji i bojowi rycerze – to tylko część widowiska urozmaicającego Hubertusa.

Oczywiście atmosfera nie byłaby tak emocjonująca, gdyby nie cudowna publiczność, która z wielkim oddaniem, nie bacząc na chłodną pogodę, przybyła, by dopingować jeźdźców w gonitwie i podziwiać odważnych kaskaderów. Dziękujemy wszystkim za ten wspaniały dzień i już teraz zapraszamy za rok!

Rezerwuj pobyt

Odpocznij wśród Wzgórz Dylewskich

oferty specjalne

Organizujesz wydarzenia i eventy?

Poznaj Pałac Pacółtowo

Wzgórza Dylewskie, to piękny, jeszcze nie odkryty region, gdzie pośród łąk i pól znajduje się Pałac Pacółtowo. To miejsce wyjątkowe zarówno dla aktywnie wypoczywających jak i tych pragnących delektować się ciszą okolicznej przyrody.

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij