16 °C
Tradycyjna uroczysta gonitwa Hubertus w Pałacu Pacółtowo

Tradycyjna uroczysta gonitwa Hubertus w Pałacu Pacółtowo

Pałac Pacółtowo włączył się w obchody tradycji hubertusowej. Na terenach przylegających do Pałacu, wśród pięknych Wzgórz Dylewskich i mazurskiego krajobrazu odbywa się co roku wspaniałe widowisko.

To atrakcja dla wszystkich przyjezdnych, którzy pasjonują się jazdą konną i kochają związane z nią tradycje. 

Hubertus - wspaniale widowisko

Hubertus to tradycyjna gonitwa konna polegająca na ściganiu tzw. “lisa” w którego wciela się jeden z jeźdźców - zwycięzca zabawy z poprzedniego roku. Organizowana jest jesienią, kiedy obchodzone jest święto myśliwych, jeźdźców i leśników. Obchody Hubertusa mają symbolicznie zapewnić powodzenie w kolejnym sezonie myśliwskim.

Oprócz gonitwy Ośrodek Jeździecki na Mazurach w Pałacu Pacółtowo organizuje także wspaniałe pokazy jeździeckie oraz inne atrakcje dla przybyłych Gości. Co roku w Pałacu towarzyszą Hubertusowy także wydarzenia kulturalne, takie jak np. wernisaże, czy koncerty. 

Do atrakcji przygotowanych przez profesjonalnych jeźdźców z Ośrodka należą m.in. skoki przez ogień, kadryle ułanów, czy też walki bojowych rycerzy. W zabawie biorą udział polskie gwiazdy, które aktywnie biorą udział w prowadzeniu imprezy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją video z Hubertusa 2014 w Pałacu Pacółtowo:

Poznaj Ofertę

Odpocznij wśród Wzgórz Dylewskich

Oferta Biznes

Organizujesz wydarzenia i eventy?

Poznaj Pałac Pacółtowo

Wzgórza Dylewskie, to piękny, jeszcze nie odkryty region, gdzie pośród łąk i pól znajduje się Pałac Pacółtowo. To miejsce wyjątkowe zarówno dla aktywnie wypoczywających jak i tych pragnących delektować się ciszą okolicznej przyrody.

newsletter

Zapisz się na nasz newsletter,
aby być z nami na bieżąco.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij