historia

Pacółtowo to niewielka osada na obrzeżach Wzgórz Dylewskich, kilka kilometrów od Pól Grunwaldzkich - miejsca pamiętnej bitwy w 1410 roku. To właśnie tam, wśród tysiąca  hektarów zielonych pastwisk i łąk wznosi się ponaddwustuletni, zabytkowy pałac.

POCZĄTKI XIV WIEKU

Historia Pacółtowa sięga początków XIV wieku. W 1325 roku nadania ziemskie otrzymali tu Prusowie - Glabune i Kunike.
Na przestrzeni kolejnych stuleci majątek przechodził z rąk do rąk. Kolejnymi właścicielami byli: rodzina von Eppingen, von Petzdorf oraz von Wernsdorf.

Na przełomie XVIII i XIX wieku ówczesny posiadacz - Ahasverus von Brandt powiększył obszar majątku do 600 hektarów i wybudował pałac. Do zakończenia II wojny światowej działalność von Brandta kultywowali członkowie rodziny Volprecht. Po wojnie Państwowe Gospodarstwo Rolne przejęło majątek i pałac.

zobacz galerię

zobacz galerię

zobacz galerię

zobacz galerię

miejsce absolutnie wyjątkowe

W 2000 roku obiekt znalazł prywatnego nabywcę i służył jako miejsce hodowli ekskluzywnych ras bydła Charolaise i Limousine.

W 2000 roku gospodarstwo zostało nabyte przez prywatnego inwestora i służyło jako miejsce hodowli ekskluzywnych ras bydła Charolaise i Limousine.
W 2008 roku gospodarstwo wraz z pałacem zostało zakupione przez obecnego właściciela, który oczarowany okolicą postanowił odrestaurować wszystkie obiekty, uczynić je miejscem absolutnie wyjątkowym, pełnym czaru przeszłości i udostępnić gościom.

Wnętrza pałacu zamieniły się w kameralny, komfortowy, ekskluzywny ośrodek konferencyjno-koncertowy. Wybudowano dwa baseny oraz urządzono komfortowy, nowoczesny ośrodek jeździecki.
Powiększono również obszar do blisko 1000 hektarów. Cały areał ziem przeznaczono na łąki i pastwiska, które podniosły wartość rekreacyjną miejsca, stanowiąc wymarzone tereny do jazdy konnej, hikingu, biegów narciarskich oraz dalekich wypraw rowerowych.

Picture of an old Palace

Nowe idee, cele postawione przed obiektem zostały odzwierciedlone w komforcie, który zapewnia swoim gościom. Luksusowe wnętrza, dogodna lokalizacja oraz najwyższej jakości serwis to gwarancja udanego wypoczynku i pełnej regeneracji - z dala od miejskiego zgiełku.

najwyższa kultura

Troska o kultywowanie dziedzictwa kultury znalazła odzwierciedlenie nie tylko w wyszukanym wystroju, pełnym antyków, oryginalnych dzieł sztuki i unikatowych detali, ale również w organizowanych wydarzeniach kulturalnych i wystawach dzieł sztuki.

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

zadzwoń
mapa
rezerwuj